АПСУРДИ БУДВЕ: Српске фракције у антисрпском лонцу!

Пише: Иван Милошевић

Гледао сам сједницу локалног парламента у Будви. Нијесам неки зналац будванских прилика и неприлика, али на сједници сам примјетио да су двије српске фракције некадашњег ДФ-а посвађани и да због те свађе једна српска фракција на власт доводи антисрпску коалицију састављену од Миловог ДПС-а и Рањиног СДП-а. Дакле, двије српске фракције умјесто да формирају српску власт, једна српска фракција бори се против друге српске фракције тако што прелази на страну антисрпске коалиције! 

Будванска вечерашња сједница приказала је сву апсурдност и трагичност српске политике у Црној Гори. И тамо гдје освојите апсолутну власт, као што је то у Будви, Срби не могу да буду власт и из неких потпуно ирационалних разлога умјесто да приграбе власт коју су освојили, они доводе политичаре и странке на власт који су у Будви освојили неупоредиво мање гласова од двије српске фракције. Једноставније речено, Срби уклети старом српском клетвом неслоге из петних жила раде против самих себе и због међусобне омразе прилазе доказаним Антисрбима! А ти Антисрби нијесу ревидирали и нијесу се одрекли антисрпства, па да се са њих рачуна као на освјешћени дио бивше антисрпске политике. Напротив, антисрпство је и даље њихов темељни политички аксиом, али то једној српској фракцији не смета у толикој мјери да не склапају договор са освједоченим Антисрбима! 

Једна српска фракција одлучила је да на чело локалног парламента постави човјека чија је странка у Будви на нивоу од пет или шест одсто, односно пар одборника. Дакле, ради се о апсолутној политичкој мањини која захваљујући једној фракцији политичке већине постаје дио власти! И то чак једна српска фракција некадашње апсолутне већине ДФ-а оцјењује као побједу народне воље и финализацију изборних резултата!

Мислим да је оваква политичка сцена у Будви достојна Камијевог странца и да такав апсурд из основа љуља склопљени договор и да он због унутрашњих апсурдности нема шансе да опстане на дуже стазе! Уколико је природно да на челу парламента буде човјек чија је странка освојила миноран политички резултат и то захваљујући једном дијелу апсолутне српске већине, онда нормалан човјек такав апсурд тешко може рационално да поднесе и прогута и оде на спавање! 

Српска политика у Црној Гори поприма озбиљне апсурдне облике и као сваки апсурд темељно ради на свом самоуништењу. Нажалост, креатори таквог стања су политички представници Срба, који свјесно или несвјесно, појачавају апсурд до крајњих граница! Шта се из тога може родити у политици тешко је предвидјети, али сигурно је да резултати не могу бити љековити за шири слој људи, а посебно не за српске фракције у Будви!

Српска политика у Будви доживјела је тотални политички крах и уколико се таква политика настави и у другим градовима, Срби нема чему да се надају. Чак ће доћи у ситуацију да мимо своје воље враћају стари систем и бивши ДПС који, када дође њихових нових пет минута, неће имати дилему да ријеши српско питање у Црној Гори. И то на штету Срба и што је најгоре уз пресудну помоћ Срба!

 

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Подијели на друштвеним мрежама

Слични чланци

ПО ДРУГИ ПУТ: Предсједнику Црне Горе послат захтјев за разговор о рехабилитацији црногорских четника стријељаних од комуниста у мају 1945. године у Словенији!

БИХ: Меморијални центар „Поточари“ служи за политички обрачун са Српском!

„ГОСТОПРИМСТВО“ ДОМАЋИХ ЕВРОПЕЈАЦА: Одборник СД и ЛП поручује Мандићу да је непожељан и да у сриједу не долази на Цетиње!

Друштвене мреже

Најчитанији чланци

lub2

СА ПРОТЕСТА У ПОДГОРИЦИ ПОВОДОМ УБИСТВА ЉУБИШЕ МРДАКА: Виши суд у Подгорици извршио атентат на Јустицију!

jovan-erakovic-1

АФОРИЗМИ, ЈОВАН ЕРАКОВИЋ ИЗ БАЊАНА: „Сваком Србину који се буди, мора да се суди“! 

pavic

АЛЕКСАНДАР ПАВИЋ: Сорошевски систем се распада, Срби морају да искористе директне преговоре Москве и Вашингтона!

alek2

КОМУНИСТИ ЦРНИ ВРАНИ: Указ о одузимању имовине држављанства и имовине Карађорђевића потписао Иван Рибар!

cetiwe1

ЦЕТИЊЕ: Недјеља православља, литија до Ћипура са иконама!