АНДРИЈА МАНДИЋ: Хрвати се баве катама!

Предсједник Скупштине Црне Горе и лидер Нове српске демократије (НСД) Андрија Мандић сматра да Хрватска није блокирала Црну Гору због усвајања Резолуције о Јасеновцу, Дахау и Минхаузену, већ због других разлога набројаних у документу који је достављен Црној Гори.

Ми имамо конкретан документ гдје Хрватска има неке услове према Црној Гори да би подржала затварање поглавља 31. Да ли се у том документу и гдје помиње та резолуција о Јасеновцу, о геноциду у Јасеновцу, Маутхаусену и Дахау? Не. Помиње се граница Превлака, подјела на мору, брод „Јадран“, помиње се базен у Котору, помиње се исплата одштете онима који су се налазили у Морињу… То је, значи, хрватска страна врло прецизно идентификовала. Због тога она жели да заустави Црну Гору на европском путу у поглављу 31 – рекао је Мандић током гостовања на Нова М телевизији, преноси портал РТЦГ.

Према његовим ријечима, „Хрватска исто није велика држава да би она могла сада нешто да блокира“.

– Ово је било једно демонстрирање мишића. Више је то извођење једне кате него што је нека озбиљна борба – казао је Мандић.

Додао је да је око ситуације са Хрватском разговарао са премијером Милојком Спајићем, те да ће се формирати озбиљан тим за преговоре са Хрватима.

Није наш проблем што смо ми изгласали Резолуцију. Наш проблем је како ћемо ми да се однесемо према Превлаци и улази у Боку и како ћемо ми да се однесемо према броду „Јадран“. Сада то се замагљује причом о Резолуцији – сматра Мандић.

Мандић је става да Хрвати би одустали од тих захтјева да није било Резолуције.

Не можемо се понашати као људи који немају то велико државно наслеђе, па да избјегнемо одговорност према ономе што чини нашу прошлост. Наша прошлост дефинише и наш идентитет – закључио је Мандић.

извор: ин4с

Подијели на друштвеним мрежама

Слични чланци

БОТУН: Нема протеста док се не утврди ко је запалио багер!

АНДРИЈА МАНДИЋ ПОРУЧИО ТУЖИОЦИМА: Нећете нас дисциплиновати, а нећете ни бити четврта грана власти!

ЦРВЕНЕ ЛИНИЈЕ БОТУНА, ДНП: Саша у паници, моли Милана да га не смијени!

Друштвене мреже

Најчитанији чланци

Penzioneri,
Rubrika: drustvo, trece doba,
Datum:22.02.2006.
Mesto: Novi Sad
Foto: Nikola Stojanovic

ИЗ УГЛА ПЕНЗИОНЕРА, РУЖА ГОЈКОВИЋ: Нијесмо број на табели!

pavle111-1

КО ЈЕ БИО ПАВЛЕ ЂУРИШИЋ, СТАНИСЛАВ КРАКОВ: Уколико је добио жељезни крст од фирера, зашто би га усташе живог запалиле?

DRAGICEVIC

ПРИЗНАЊЕ ИЗ БЕРЛИНА: Награђен филм „Тајна црногорских катуна“, аутора Микија Драгићевића!

nebojša

НЕБОЈША МЕДОЈЕВИЋ О ПРИВОЂЕЊУ АЦА ЂУКАНОВИЋА: Полицијски маркетинг, буде се спавачи ДПС-а у влади, медијима и картелима!

jugos2

ИГРЕ ВЕЛИКИХ ОКО БАЛКАНА: Ко је створио Југославију, да ли се могла формирати српска држава?